Zegar

Pogoda w Lubawce

Kalendarz

Radio

*****

*****

*****

*****

*****

Przydatne Linki

STOLUX - producent mebli na wymiar , kuchnie itp. ,jesteś zainteresowany proszę o kontakt Tel: 781 145 609

     Stolux meble na wymiar

                 L U B A W K A

HELENA - Kompleksowe Usługi Pogrzebowe Całodobowe, Lubawka Tel: 667 085 908

HELENA - Kompleksowe Usługi Pogrzebowe Całodobowe, Lubawka

STOLUX - producent mebli na wymiar , kuchnie itp. ,jesteś zainteresowany proszę o kontakt Tel: 781 145 609

      Stolux meble na wymiar

                 L U B A W K A

 

 

 

    Rekreacja i Wypoczynek .


PUNKTY ZWIEDZANIA I AKTYWNEGO WYPOCZYNKU

 

Opactwo Cystersów i Bazylika w Krzeszowie  Krzeszów to mała miejscowość położona w Kotlinie Kamiennogórskiej na Dolnym Śląsku. Od czasu powstania Diecezji Legnickiej jest jej głównym sanktuarium i miejscem pielgrzymkowym. Krzeszów to zabytek najwyższej światowej klasy, znajdujący się na Liście Prezydenta RP i będącym żelaznym kandydatem do UNESCO, tedy przebiega również główny Europejski Szlak Cysterski oraz Sudecka Droga św. Jakuba.

 

 

Jezioro Bukówka ( zalew )  Zalew Bukówka powstał dzięki spiętrzeniu wód górnego Bobru początkowo mający na celu służyć jako zbiornik wody pitnej , obecnie miejsce wypoczynku i uprawiania sportów wodnych .Zalew znajduje się u granic Lubawki

 

 

Stok narciarski w Lubawce  Wyciąg usytuowany jest na północnym stoku Świętej Góry (701 m n.p.m.). Sztuczne naświetlane i naśnieżane. Trasy ratrakowane.Ze szczytu można zjechać trzema trasami: niebieską, czerwoną i zieloną (która dołącza niżej do czerwonej).

 

Chaty tkaczy Śląskich ( 12 apostołów )  Nad rozwojem osady oraz wykorzystaniem jej historycznych walorów czuwa grupa miłośników Chełmska zrzeszona w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy".

Stowarzyszenie jest m.in. inicjatorem i głównym organizatorem Jarmarków Tkaczy Śląskich, które odbywają się w Chełmsku od 2002 roku.

 

 Adršpašské i Teplické Skály Jedno z popularniejszych miejsc odwiedzanych w Czechach przez rodzimych i zagranicznych turystów przez cały rok. Leżące bardzo blisko granicy z Polską na wysokości Wałbrzycha.

 Dojazd samochodem jest łatwy i można skorzystać z następujących przejść granicznych: Kudowa Słone - Nachod, Tłumaczów - Otovice lub Mieroszów - Meziměstí.
 Najlepiej na wizytę poświęcić 2 dni. W okolicy nie brakuje pensjonatów i hoteli a w Teplicich nad Metuji znajduje się duży camping. Poza skałami w okolicy znajdują się interesujące miasta jak np. Nachod i Broumov. Po okolicy można jeździć rowerami są liczne trasy ale nie można jeździć rowerem na terenie Rezerwatu Adršpašsko-Teplické Skały

 

 

 Western City w Karpaczu  Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ściegnach koło Karpacza to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim. Jego atrakcyjność polega nie tylko na specyfice tego miejsca, na oryginalności tej formy rozrywki, lecz przede wszystkim na niepowtarzalności gwarantowanych gościom przeżyć. 

 

 Głazy krasnoludków w Gorzeszowie  W Zaworach – północnej, rzadko odwiedzanej, części Gór Stołowych znajduje się pas bardzo ciekawych skałek owianych legendami.

W Zawory naprawdę warto przyjechać. W porównaniu glazy krasnoludkowze Szczelińcem czy Błędnymi Skałami turystów jest tu znacznie mniej. Oprócz walorów przyrodniczych, Gorzeszowskie Skałki wyróżnia także legenda o zamieszkujących je krasnoludkach, które podobno były wysokości dwóch stóp, miały ogromne brody i stopy , a ubrane były w płaszcze i kaptury.

LUBAWKA © 2013                                                 Copyright © radziejAbout | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Liebau 2013